32 205-93-01  lub  32 200-01-30 ul. Łętowskiego 16a Katowice

Osteoporoza jest chorobą układu kostnego, charakteryzującą się stopniowym ubytkiem masy kostnej, przez co nazywana jest “cichym złodziejem kości”. W wyniku procesu chorobowego wytrzymałość kości zmniejsza się, co zwiększa ryzyko złamań.
Najczęściej występującym typem tej choroby jest osteoporoza pierwotna, która powiązana jest z procesem starzenia się organizmu. Pierwsze zmiany pojawiają się po ukończeniu 40 roku życia.
Rzadziej u pacjentów diagnozuje się osteoporozę wtórną, będącą konsekwencją choroby, zaburzeń hormonalnych i przyjmowanych leków.
Niezwykle ważny dla kondycji układu kostnego jest wapń.
Duży udział we wchłanianiu wapnia mają witaminy D i K oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, warto więc zadbać o ich odpowiednią ilość w organizmie.

Osteoporoza przez wiele lat może przebiegać zupełnie bezobjawowo, dlatego warto sprawdzić kondycję naszych kości w badaniu densytometrycznym ( zwanym popularnie badaniem osteoporozy), na które zapraszamy Państwa 2 października w godz. 14:00 -18:00. Jak zawsze osteobus będzie podstawiony w pobliżu poradni.

Ze względu na bezpieczeństwo pacjentów częstotliwość wykonywania badania jest mniejsza, dlatego też ilość miejsc jest ograniczona.
Koszt badania wynosi 39 zł.
Informacje i zapisy w rejestracji od poniedziałku do piątku, w godz. 08:00- 18:00