32 205-93-01  lub  32 200-01-30 ul. Łętowskiego 16a Katowice

W maju obchodzimy święta dedykowane pielęgniarkom i położnym.
Polskie położne określiły datę swojego święto 8 maja, na cześć urodzonej tego dnia Stanisławy Leszczyńskiej położnej, która uwięziona w obozie koncentracyjnym Auschwitz II–Birkenau, sprzeciwiając się wyraźnym rozkazom władz obozowych, przyjęła ok. 3000 porodów.

A dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych, który został ustanowiony na pamiątkę urodzin Florence Nightingale – prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa i założycielki pierwszej szkoły pielęgniarstwa.

Każde z tych świąt jest dobrą okazją do podkreślenia jak ważną rolę wobec człowieka i społeczeństwa pełnią pielęgniarki, pielęgniarze i położne. To osoby wykonujące zawód o dużej wartości społecznej.

Pomimo wzrostu postępu technologicznego w medycynie żaden aparat ani urządzenie nie jest w stanie zastąpić kompetencji i troski jakie daje człowiek służący choremu i cierpiącemu.
To właśnie pielęgniarki, pielęgniarze i położne są przy swoich pacjentach w najtrudniejszych i najważniejszych chwilach życia, towarzysząc im podczas narodzin aż do ostatniego pożegnania.

Wszystkim Pielęgniarkom, Pielęgniarzom i Położnym składamy wyrazy uznania za codzienną ciężką pracę, życzymy spełnienia marzeń zawodowych i prywatnych, satysfakcji z wykonywanej pracy, pogody ducha i radości.
Niech każdy dzień będzie pełen uznania, niech nigdy nie zabraknie Wam ciepła i życzliwości, którymi obdarzacie pacjentów.